Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-03-26 08:38:53 przez system

Znowu kradną auta

W nocy z 24 na 25 marca z terenu firmy przy ul. Brzeskiej skradziono samochód ciężarowy marki IVECO koloru białego o nr rej. TNF 8889, typu izoterma. Na kabinie widnieje napis VERTEX, a na części załadunkowej znajdują się napisy w różnych kolorach o treści HONDA, DAN MOT, UFO, LEM RACING jak również wizerunek sportowego motocykla.

Poszkodowany oszacował wartość pojazdu na kwotę około 20 tys. zł.

Noc Stop

Policjanci przypominają, że nadal prowadzona jest wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA SA akcja pod nazwą NOC STOP, polegająca na oznakowaniu pojazdów specjalnymi naklejkami z elementami holograficznymi umieszczonymi na szybach od strony wewnętrznej.
Akcja jest adresowana głównie do właścicieli, którzy z reguły nie poruszają się nimi w godzinach nocnych — między godzinami 23.00 a 5.00. Warunkiem przystąpienia do akcji jest odpowiednie — dobrowolne oznakowanie pojazdu specjalną naklejką z hologramem w przypadku samochodów osobowych:
- na przedniej szybie: w lewym dolnym rogu.
- na tylnej szybie: w prawym górnym rogu,
natomiast w przypadku samochodów dostawczych, o masie całkowitej do 3,5 t.:
- na przedniej szybie: w lewym dolnym rogu,
- na szybie w prawych drzwiach: w lewym dolnym rogu.

Akcja trwa już od dwóch lat. Pakiety naklejek oraz ulotki znajdują się w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Bochni a także w każdej jednostce Policji na terenie powiatu.
Kierowcy oznakowanych w ten sposób pojazdów znajdujących się we wskazanej powyżej porze w ruchu, muszą liczyć się z ewentualnością kontroli drogowej. Pojawienie się samochodu z taką naklejką w godzinach nocnych jest sygnałem dla patroli do zatrzymania pojazdu i wylegitymowania kierowcy. Naklejki te posiadają charakterystyczny i efektowny wygląd. Są bardzo dobrze widoczne w świetle reflektorów i lamp. Naklejki posiadają nacięcia powodujące, że raz przyklejone do szyby niszczą się podczas odrywania od podłoża.