Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-20 15:43:47 przez system

Złodzieje pod kluczem

Policjanci z Nowego Wiśnicza zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie wielu włamań na terenie Starego i Nowego Wiśnicza. Według informacji śledczych, kobieta i mężczyzna w I półroczu 2016 roku trzykrotnie włamali się do szkoły w Starym Wiśniczu, a także do pomieszczeń klubu sportowego i kilku pomieszczeń gospodarczych na terenie Nowego Wiśnicza.

19 maja policjanci Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu zatrzymali 30-letniego mężczyznę i 28-letnią kobietę, mieszkańców Starego Wiśnicza i Książnic, którzy podejrzewani są o dokonanie włamań i kradzieży na terenie Starego i Nowego Wiśnicza. W trakcie rabunku złodzieje nie gardzili niczym, kradnąc min. pieniądze, alkohol, sprzęt RTV i elektronarzędzia, a w przypadku włamania do szatni klubu sportowego sprzęt sportowy.

Policjanci ustalili, że to 30-latek dokonywał kradzieży z włamaniem, a kobieta zajmowała się sprzedażą skradzionych przedmiotów.

W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży, min.: ławeczkę do ćwiczeń, sztangę, piłkę sportową, a także sprzęt RTV i elektronarzędzia. Policjanci zabezpieczyli również łom, który służył zatrzymanemu 30-latkowi do włamań.

W piątek 20 maja zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.