Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2009-04-19 09:54:02 przez system

Złodziejskie perpetuum mobile

15 kwietnia trzech mieszkańców Bochni w wieku 30-40 lat wpadło na pomysł łatwego zdobycia pieniędzy na alkohol. Realizując plan poszli do jednego z bocheńskich punktów skupu metali kolorowych, gdzie wykorzystując nieuwagę właściciela, zabrali z miejsca składowania metalu 20 kg złomu miedzi i mosiężnych odlewów.

Zabrany metal zanieśli… właścicielowi, który po zważeniu kupił własny, skradziony mu metal za kwotę 320 zł. Pieniądze złodzieje przeznaczyli na "oblanie" udanej transakcji.
Po kilku godzinach postanowili jeszcze raz skraść ten sam worek z metalem. W tym celu w nocy weszli na teren dobrze im już znanego punktu skupu, gdzie po odgięciu blachy w dachu wiaty skradli worek z miedzią oraz zwój miedzianych rurek. Skradziony łup sprzedali tym razem w innym punkcie skupu w Bochni za podobną kwotę. Pieniądze znów przeznaczyli na ten sam cel.
W godzinach rannych właściciel punktu skupu powiadomił policję o włamaniu i kradzieży, opisując rysopis sprawców. Po niedługim czasie stróże prawa zatrzymali przedsiębiorczych "zbieraczy złomu". Poprzednio byli już karani za podobne przestępstwa. Jeden ze sprawców przed tygodniem dokonał podobnej kradzieży z punku skupu. Policjanci odzyskali dwukrotnie skradziony worek wraz z metalem.
Sprawcy odpowiedzą za kradzież oraz kradzież z włamaniem. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.