Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Published at: 2018-10-16 22:50:58 przez system

Zrób sobie EKG Satro

Tysiąc mieszkańców powiatu bocheńskiego ma szansę na wykonanie badania nowoczesnym urządzeniem EKG Satro. Aparat do tej specjalistycznej diagnostyki zakupił szpital, za wykonanie badań zapłaci bocheńskie starostwo.

Aparat do wczesnej diagnostyki choroby niedokrwiennej serca, który właśnie trafił do bocheńskiego szpitala, jest jednym z nowatorskich tego typu urządzeń na rynku.

  • Wykonane przy jego pomocy badanie w założeniu ma pokazać, w której części serca zlokalizowane jest niedokrwienie lub inne zmiany patologiczne - mówi dr n. med. Jerzy Wiliński, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych I z Pododdziałem Kardiologicznym.

EKG Satro jest dużo dokładniejszym badaniem niż zwykły zapis EKG. Daje lekarzowi informacje, których nie można pozyskać nigdzie indziej, porównywalne jedynie do badania scyntygraficznego serca. Na podstawie zapisu z aparatu lekarz otrzymuje szereg parametrów umożliwiających rozpoznanie i ocenę m. innymi niedotlenienia obszarów mięśnia sercowego związanych z chorobą niedokrwienną serca. Stanowi ona przyczynę ponad połowy zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia, a jej rozpoznanie przy pomocy standardowych metod diagnostyki nadal stanowi problem.Wraz z badaniami EKG Satro, u pacjentów w grupie ryzyka zaplanowano dodatkowe badania związane z diagnostyką chorób układu sercowo-naczyniowego.

Badanie EKG Satro będzie wykonywane u pacjentów oddziałów bocheńskiego szpitala oraz w warunkach przyszpitalnej poradni kardiologicznej, u pacjentów zarejestrowanych i posiadających skierowanie do poradni kardiologicznej. Skierowanie można uzyskać w szpitalu w ramach nocnej i świątecznej Opieki Całodobowej ewentualnie u swojego lekarza POZ.

Rejestracja na badania EKG Satro oraz wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 14 615 33 86 w poniedziałki, środy i czwartek w godzinach od 12:00 do 14:00.

Na zdjęciu: dr n. med. Jerzy Wiliński, specjalista kardiolog chorób wewnętrznych, ordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych i pododdziału kardiologii - przy nowym aparacie EKG Satro. Foto z https://www.powiat.bochnia.pl