Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-03-03 18:14:53 przez KacperGlod

Bolarus i ZS1 - wkrótce Edycja Specjalna SkillsPoland w Bochni!

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni już niebawem stanie się miejscem rywalizacji zawodowców z branży chłodniczej i klimatyzacji w ramach SkillsPoland Edycja Specjalna. Uczestnicy pod okiem Jurorów powalczą o wejście do ścisłego finału i będą reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie EuroSkill. Organizatorami bocheńskiej części konkursu są Zespół Szkół Nr 1 i firma Bolarus. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bocheński Adam Korta.

Edycje Specjalne w ramach SkillsPoland to konkursy zawodów branżowych, które odbywają się w szkołach i na uczelniach na terenie całego kraju od grudnia 2022 roku do końca marca 2023 roku. Mają one na celu wyłonienie kolejnych zawodników, którzy dołączą do reprezentacji WorldSkills Poland.

Po Białymstoku, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Płocku i Krakowie SkillsPoland przenosi się do Bochni, gdzie już 23 marca rozpocznie się rywalizacja w konkurencji chłodnictwo i klimatyzacja.

Przy wsparciu firm branżowych z bocheńszczyzny, Polski i z zagranicy młodzi zawodowcy będą na oczach widzów realizować zadanie konkursowe polegające na przygotowaniu instalacji chłodniczej z wszystkimi komponentami. Całe wydarzenie zwieńczy uroczysta gala, która odbędzie się 24 marca.

Zwycięzca zawodów zdobędzie złoty medal i powołanie do polskiej kadry na EuroSkills Gdańsk 2023. Objęty zostanie również całorocznym programem szkoleniowym, przygotowującym do tych prestiżowych, największych zawodów umiejętności w Europie.

Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów oraz osób pracujących, którzy do 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. Zapraszamy do rejestrowania się na marcowe zawody SkillsPoland Edycja Specjalna oraz dopingowania młodych zawodowców.

EuroSkills to największe w Europie zawody umiejętności branżowych, w którym rywalizować będą reprezentanci z 11 krajów. Rywalizacja toczy się w ponad 50 konkurencjach w 6 obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

Merytoryczny nadzór nad konkursem z branży chłodniczej i klimatyzacji sprawować będzie bocheńska firma Bolarus S.A. oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 1. Sponsorami, odbywającej się w Bochni konkurencji są: BOLARUS S.A, AIFO, Fundacja ABJ, CAREL, POPULARNA POPŁAWSCY, POPRAWA S. K. A, SANHUA, SECOP GMBH, ZYMETRIC SP. Z O.O.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz. O szczegółach wydarzenia, rejestracji oraz innych informacjach związanych z zawodami przeczytać można klikając w odnośniki na stronie Starostwa Powiatowego w Bochni - KLIK!

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2023/SkillsPoland_EdycjaSpecjalna_mniejsze.jpg

fot. Starostwo Powiatowe w Bochni