Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-06-27 09:01:35 przez Czas2012

Dyrektor Jan Balicki odszedł na emeryturę

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego Zespole Szkół Nr 1 w Bochni oficjalnie pożegnano dyrektora Jana Balickiego. Pożegnanie było następstwem jego decyzji o odejściu na emeryturę.

Piątkowe zakończenie roku i rozdanie świadectw w bocheńskim „Mechaniku” wpisało się również w listę wydarzeń ważnych w historii szkoły. Na hali sportowej miała miejsce uroczystość pożegnania wieloletniego dyrektora szkoły Jana Balickiego. Dyrektor Jan Balicki kończy pracę na tym stanowisku po 7 latach. Został wybrany dyrektorem w 2015 roku. Wcześniej w latach 1991-2008 pełnił funkcję wicedyrektora. Natomiast ze szkołą związany jest cale swoje życie. Był jej absolwentem i zaraz po studiach rozpoczął tu pracę jako nauczyciel. Za lata pracy w szkole i na stanowisku dyrektora dziękowali Janowi Balickiemu uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz starosta bocheński Adam Korta.

Jan Balicki wpisał się bardzo pozytywnie w historię szkoły. Był dyrektorem który przeprowadził tą największą placówkę edukacyjną w powiecie i w regionie przez okres tzw. podwójnego rocznika kiedy w szkole zaczęło się uczyć ponad 1700 uczniów, a personel szkoły powiększył się do ponad 140 nauczycieli. Ostatnie lata jego pracy przypadły także na okres największej przebudowy i modernizacji szkoły. Koordynował wraz z władzami powiatu i przedstawicielami firm budowalnych budowę hali gimnastycznej z zapleczem oraz prace termomodernizacyjne w całym budynku.

Jan Balicki był także oddanym nauczycielem i wychowawcą. W listopadzie zeszłego roku, za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauk. Wyróżnienie wręczył ówczesny Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyższego Włodzimierz Bernacki. (Czytaj TUTAJ).

Z dużym żalem i wdzięcznością za pracę żegnali więc dyrektora zgromadzeni na uroczystości nauczyciele i pracownicy szkoły. Był dyrektorem lubianym i szanowanym, który sprawnie i bezkonfliktowo zarządzał szkołą.

Obecnie trwa konkurs na nowego dyrektora. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnie żadnych informacji kto będzie następcą Jana Balickiego.

PW

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego: