Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-12-15 00:11:53 przez KacperGlod

Gabriela Lis, uczennica Ekonomika, Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Zawodów Branżowych

Gabriela Lis, uczennica klasy IV c w zawodzie technik hotelarstwa, zajęła III miejsce zdobywając brązowy medal w Ogólnopolskim Konkursie Zawodów Branżowych SkillsPoland 2022 organizowanym w Gdańsku.

Zmagania konkursowe w obszarze „Obsługa gości hotelowych” trwały od 23-25 listopada. Uczestnicy rozwiązywali pięć zadań kursowych, wcielając się w rolę recepcjonistów jednego z portugalskich hoteli. Zawodnicy musieli wykazać się m.in. znajomością infrastruktury obiektu i jego oferty, wyposażenia pokoi, menu restauracji,lokalnych atrakcji turystycznych, dobrą znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie, znajomością obsługi komputera w tym branżowego oprogramowania orazsavoir vivre. Sędziowie oceniali także umiejętności komunikacyjne i społeczne, sposób rozwiązywania problemów gości hotelu, kompetencje w zakresie obsługi urządzeń oraz stosowanie procedur rezerwacyjnych.

Podczas rozwiązywania zadań w rolę gości hotelowy chwcielali się eksperci z obszaru HGT oraz sędziowie oceniający uczestników.

SkillsPoland to prestiżowe zawody umiejętności zawodowych koordynowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która jest także Narodową Agencją programu Erasmus+. Mają one zachęcić młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.W finałach SkillsPoland brało udział ponad 200 uczestników w 22 kategoriach, zmagania w ciągu trzech dni śledziło około 10 tysięcy widzów z całej Polski.

Do sukcesu Gabrieli przyczynił się z pewnością jej dwukrotny udział w zagranicznych stażach zawodowych realizowanych w ramach programu Erasmus+, które mają doskonalić umiejętności praktyczne nabywane podczas kształcenia w szkole.

Gabrieli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych - pogratulowało Gabrieli Starostwo Powiatowe.