Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-03-31 02:28:08 przez KacperGlod

Klub Konfederacji apeluje do bocheńskich szkół i nauczycieli

Przedstawiciele Klubu Konfederacji Bochnia wystosowali list otwarty do dyrektorów oraz pedagogów szkół w Bochni, w którym zwracają uwagę na problem braku nauczania krytycznego myślenia. Zachęcają tym samym do przeczytania wywiadu z twórcą Instytutu Krytycznego Myślenia, który pojawił się w marcowym wydaniu miesięcznika - Niecodziennika Bocheńskiego.

Pismo wysłane przez bocheńskich Konfederatów otrzymały placówki edukacyjne znajdujące się na terenie Solnego Grodu. Lider bocheńskiego Klubu Konfederacji, Marta Mrzygłód, podkreśla jak istotną kwestią jest wdrażanie wizji szkoły 4K opartej na krytycznym myśleniu, komunikacji, kooperacji oraz kreatywności. Takimi też zasadami kieruje się cytowany Instytut, który jest Akredytowanym Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

W liście działacze Klubu zaznaczają, że edukacja dzieci i młodzieży w naszym państwie wymaga wprowadzenia gruntownych zmian i reform, do czego można przyczynić się edukując kadrę nauczycielską. Marta Mrzygłód potwierdza, że wykorzystywanie różnych możliwości warsztatu przez pedagogów w odpowiedni sposób, przyczyni się do wielu korzyści dla uczniów.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2022/Niecodziennik5.0.png

Wywiad z Maciejem Winiarskim, twórca IKM, ukazał się w marcowym wydaniu Niecodziennika Bocheńskiego. Jest to wolnościowy miesięcznik lokalny prowadzony przez członków bocheńskiego Klubu Konfederacji. Wydanie dostępne jest do przeczytania w formie fizycznej, a także na stronie internetowej Niecodziennika.

Konfederaci zaprosili także dyrekcję oraz nauczycieli szkół do wzięcia udziału w bezpłatym webinarze oraz uczestnictwa w II Mini Festiwalu Krytycznego Myślenia, który odbędzie się w dniach 4-8 kwietnia.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2022/277444686_346523224195898_6198743047079779856_n.jpg

fot. w nagłówku: Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl