Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2021-04-30 21:11:25 przez eb

Koniec nauki. Matura tylko w formie pisemnej

Jak się dowiadujemy od Starostwa Powiatowego w Bochni dziś 852 uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników kończy ostatni szkolny rok. Maturzyści z racji czekających ich egzaminów dojrzałości rozpoczynają wakacje wcześniej niż reszta. Pierwsze egzaminy odbędą się 4 maja.

I tak Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych ukończyło 40 osób. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną wszyscy zostali sklasyfikowani zdalnie. Niestety, podobnie jak w roku ubiegłym nie mieli też wspólnego uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Większość szkół żegna swoich absolwentów indywidualnie w klasach lub w kilku turach na salach gimnastycznych, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Niektóre szkoły, jak na przykład II Liceum Ogólnokształcące w Bochni czy Zespół Szkół Nr 2 w Bochni żegnają ciepło swoich maturzystów za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ostatniej z wymienionych szkół dla absolwentów przygotowano także prezentację wspomnieniową oraz galę Konary 2021, zaś uczniowie klas młodszych przygotowują filmowe pocztówki z życzeniami dla maturzystów.

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni z uwagi na sytuację epidemiologiczną przeniósł termin pożegnania swoich absolwentów na dzień 6 maja br., tak aby nie ryzykować ewentualnego zakażenia przed egzaminem maturalnym. Gratulacje do absolwentów skierował także Adam Korta, starosta bocheński życząc młodzieży powodzenia i jak najlepszych wyników. Pamiętajcie, że „zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężyć"- mówił starosta.

Zgodnie z ustalonym terminarzem matura rozpocznie się 4 maja, odbędzie się tylko w formie pisemnej. Część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.