Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-04-16 19:05:35 przez KacperGlod

Młodzież rywalizowała w interaktywnym quizie ekologicznym

Jakie drzewo ukrywa się pod łacińską nazwą Fagus sylvatica? Ile tlenu rocznie produkuje jedna sosna? Ile lat ma Lipa z Bieńkowic? Między innymi z takim pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy quizu ekologicznego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Najlepsza okazała się młodzież z I LO w Bochni.

Quiz odbył się w ramach w ramach kampanii promującej ideę ochrony istniejących oraz sadzenia nowych drzew #drzewodlaklimatu. Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn z oraz Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Baczków”.

Uczestnicy quizu musieli wykazać się wiedzą z zakresu drzewostanu, historii czy też znajomości łacińskich nazw drzew, a wszystko to w powiązaniu z działaniami na rzecz ochrony środowiska na terenie Powiatu.

Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy wszystkich uczestników. Pytania były naprawdę wymagające. To bardzo budujące, że młodzież ma coraz większą świadomość ekologiczną. Już teraz planujemy kolejne działania ekologiczne, do udziału w których serdecznie zapraszam. Spotkajmy się w piątek 21 kwietnia na bocheńskim rynku, gdzie podczas ekologicznego pikniku, będziecie mogli otrzymać sadzonki drzew w ramach akcji #drzewodlaklimatu. Do rozdania będzie ponad 1000 drzew m.in. lipy, drzew owocowych czy grabów. Jeszcze raz serdecznie zapraszam — mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

/media/user/images/upload/Kwiecien/Kwiecień 2023/quiz_eko_005.jpg

Podczas turnieju wykorzystano technologię Quizspotter, która pozwoliła uczestnikom doświadczyć nowoczesnej formuły, która angażuje widzów i osoby rywalizujące w niezwykle ciekawy sposób. Rozgrywka składała się z 21 pytań, a gracze mieli 30 sekund na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Na dużym ekranie uczestnicy mogli śledzić swoje postępy oraz bieżące wyniki rywalizacji.

Zwycięzcą turnieju okazało się I Liceum Ogólnokształcące w Bochni, które zdobyło 1297 punktów. Drugie miejsce z wynikiem 1218 punktów przypadło Zespołowi Szkół Nr 2 w Bochni. Na trzecim miejscu uplasowało się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie z wynikiem 891 punktów.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast drużyny, które zajęły miejsca od I-III nagrody rzeczowe tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz solarne powerbanki.

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni