Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-11-09 12:23:56 przez Czas2012

Pierwszaki I LO ślubowały na Rynku – opublikowano film z uroczystości

18 października w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klas I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni wzięli udział w uroczystym ślubowaniu. Zazwyczaj ślubowania odbywają się na salach gimnastycznych szkół. I LO postanowiło wyjść na bocheński Rynek i ubrać tę okoliczność w mały spektakl. Właśnie opublikowano film z tego wydarzenia.

Całość filmu to kilka części i skrót wydarzeń. Mamy tu fragmenty mszy św., wywiad z pierwszoklasistami i dyrektor szkoły panią Jolantą Kruk, przemówienia, także to związane z historią szkoły i edukacji oraz główną uroczystość. Pierwszaki ślubowały m.in.: strzec honoru szkoły, rozwijać swoją osobowość, pogłębiać wiedzę i zainteresowania, rozwijać swoją postawę obywatelską czy też być dobrymi i uczciwymi ludźmi… Jak im poszło? Relacja filmowa poniżej:

W dniu ślubowania dyrektor I Liceum Jolanta Kruk podpisała również umowę o współpracy z podpułkownikiem Andrzejem Korytko szefem Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji w Tarnowie. Umowa ujmuje w prawne ramy trwającą od kilku lat współpracę szkoły z instytucjami Ministerstwa Obrony Narodowej. Jest to szczególnie widoczne w klasie o profilu "cyberbezpieczeństwo" jednej z szesnastu klas w Polsce funkcjonujących w ministerialnym projekcie "Cyber.mil z klasą". Uczniowie tej klasy oprócz specjalistycznych zajęć odwiedzają obiekty wojskowe niedostępne dla ich rówieśników np. bazę Marynarki Wojennej w Gdyni. Współpraca z WCR w Tarnowie to także obecność wojska na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa i lekcjach wychowawczych.

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2022/I_LO_-_slubowanie_na_Rynku2.jpg

PW
Info: I LO