Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-04-30 16:42:54 przez KacperGlod

Pożegnanie Maturzystów. Starosta skierował list do młodych

Pod koniec tygodnia 854 uczniów klas maturalnych ze szkół prowadzonych przez Powiat Bocheński kończy rok szkolny. Z tej okazji Starosta Bocheński skierował do nich kilka słów.

Starosta Bocheński, Adam Korta w liście do młodych podkreślił jak ważnym okresem w życiu absolwentów był okres edukacji szkolnej. Samorządowiec przekazał również maturalne życzenia pomyślności:

Drodzy Absolwenci!

Dziś zakończenie roku szkolnego, ostatniego w Waszej szkolnej karierze w murach tej szkoły, czas podsumowania swoich dokonań i bilansu wiedzy, którą zdobyliście i tego, co jeszcze można było uczynić, aby doskonalić siebie.

To swoisty czas, w którym stajecie na końcu Waszej dotychczasowej drogi, aby wybrać nowy kurs na dalsze życie. Zapewne lata spędzone wspólnie w murach tej placówki zostaną w pamięci każdego z Was. Rozpoczynaliście tu swoją przygodę jako bardzo młodzi ludzie, których nikt zapewne nie traktował ulgowo. Był to czas kształtowania charakterów, zdobywania wiedzy, czasem smutku, a nieraz wielkich radości. Nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania i wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie za sobą współczesny, dynamicznie rozwijający się świat.. Przez te lata nawiązaliście też nowe przyjaźnie. Wspólnie wspieraliście się, tak aby żadne z Was, choć na moment nie zwątpiło w dążeniu do wyznaczonego celu. Seneka – mędrzec starożytności - mówił: „Jeśli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz, to żaden wiatr nie jest tobie przychylny”. Teraz powinniście sobie zatem wyznaczać cel – port, gdzie chcecie znaleźć się po ukończeniu szkoły. Teraz przed Wami czas ważnej próby, jeden z pierwszych ważnych testów – matura.

Życzę Wam wszystkim powodzenia i jak najlepszych wyników, a tym spośród Was, którzy nie zdecydowali się przystąpić w tym roku do egzaminu maturalnego – znalezienia satysfakcjonującej i dającej poczucie bezpieczeństwa socjalnego pracy. Pamiętajcie, że „zwyciężać mogą ci, którzy wierzą że mogą zwyciężyć”.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy!

W tych trudnych czasach, swoją postawą i Wy zdaliście również ten życiowy i zawodowy egzamin. Dzięki Wam, Waszej determinacji i wzmożonemu wysiłkowi uczniowie mogli rozwijać swoje zdolności i talenty. Dziś Ich zapewne uśmiechnięte twarze są potwierdzeniem, że wysiłek i praca, jaką włożyliście w kształtowanie Ich osobowości, nie poszły na marne, a zasiane w nich „ziarno” przyniesie bogate owoce.

Za Wasz wysiłek i poświęcenie na trudnej drodze wychowywania i nauczania, za życzliwość, przychylność i wsparcie bardzo Wam, również w ich imieniu, dziękuję.

Adam Korta
Starosta Bocheński

Tegoroczne matury przeprowadzone zostaną od 4 do 23 maja 2023 roku. Maturzyści rozpoczną zmagania w ramach egzaminu dojrzałości od języka polskiego już w najbliższy czwartek.

Fot. Canva