Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-06-25 23:56:47 przez KacperGlod

Rok szkolny zakończony. List od starosty Adama Korty

W całej Polsce rok szkolny kończy ponad 4,7 mln uczniów. W Powiecie Bocheńskim to ponad 4200 uczniów samych tylko szkół ponadpodstawowych. Z tej z tej okazji Starosta Bocheński Adam Korta skierował do grona pedagogicznego oraz młodzieży okolicznościowy list.

Szanowna Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne,
Drodzy Rodzice i Uczniowie

Koniec każdego roku szkolnego definitywnie zamyka pewien okres w życiu każdego z Was. Przez dziesięć wspólnie spędzonych miesięcy szkoła była dla dyrekcji i pracowników miejscem pracy, a dla uczniów miejscem nauki, rozwijania nowych umiejętności i talentów, często nazywana drugim domem.

O to, aby był to dom zapewniający dobrą atmosferę i bezpieczeństwo, zabiegała dyrekcja. Pragnę w tym miejscu złożyć jej serdeczne podziękowania za trud włożony w to, że mimo piętrzących się trudności zdołała zapewnić uczniom godne i bezpieczne warunki nauki, a nauczycielom odpowiednie warunki do pracy.

Szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowania w swoją pracę grona pedagogicznego.

Kierując swe myśli ku nauczycielom chcę im wszystkim podziękować za pełnienie roli przewodnika dla młodych ludzi po drogach i bezdrożach życia. Za wpojone im przekonanie, że nie tylko trzeba iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Zdobywanie mądrości to nie wszystko - prawdziwą sztuką jest umiejętnie korzystanie z niej.

W ślad za Fiodorem Dostojewskim powtórzę: „Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny”. Drodzy Rodzice - jesteście najważniejszym elementem w procesie wychowania
i nauczania swoich dzieci. Dziś, po otrzymaniu przez nie promocji do kolejnej klasy, możecie czuć uzasadnioną dumę. Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie i opiekę składam Wam gorące podziękowania.

Zwracając się z kolei do uczniów, pragnę pogratulować Wam trudu i samozaparcia w zgłębianiu tajników wiedzy. Fachowość i kompetencje są przepustką w dorosły świat. Ufam, że dobrze korzystacie z możliwości, jakie dała Wam w tym zakresie szkoła.

Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczęli naukę. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Waszych wychowawców i nauczycieli, a także Waszych starszych koleżanek i kolegów jesteście już w pełni wdrożeni do kroczenia po ścieżce edukacyjnej, którą wybraliście.

Na zakończenie życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałych, bezpiecznych wakacji. Mam nadzieję, że okres odpoczynku zregeneruje Wasze siły i pozwoli dalej efektywnie i skutecznie realizować proces dydaktyczno- wychowawczy. Do zobaczenia we wrześniu.

Z wyrazami szacunku
Adam Korta
Starosta Bocheński
23 czerwca 2023 r.

Fot. Canva