Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-05-03 23:17:39 przez KacperGlod

Superortograf powiatu bocheńskiego. Kto wygrał konkurs?

27 osób, w tym część spoza naszego powiatu, wzięło udział 2 maja w tradycyjnym sprawdzianie poprawnego pisania pisania w języku ojczystym, czyli konkursie o tytuł Superortografa Powiatu Bocheńskiego 2023,który został przeprowadzony z okazji Dnia Flagi RP.

Konkurs miał miejsce w hali sportowej I LPO w Bochni, a tekst sprawdzianu przygotowała nauczycielka języka polskiego z tej szkoły – p. Barbara Muchowicz-Bartel. Tekst zaczyna się od frazy „oglądanie telewizji – marnotrawstwo czasu czy duchowa superuczta” i traktuje o pożytkach (lub ich braku) z zasiadania przed szklanym ekranem.

Zazwyczaj publikujemy pełną wersję sprawdzianu, jednak zostanie (w okrojonej wersji) powtórzony podczas Majówki na Uzborni 3 maja, dlatego w tym roku tekstu dyktanda nie ujawnimy.

Poznali go jednak dokładnie uczestnicy konkursu. Czy był trudny? – o tym przekonać się może każdy, kto weźmie udział w Majówce.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/DSC_8780.jpg

Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, czyli Superortografem Powiatu na rok 2023 został p. Jarosław Jurkowski z Zakrzowa na Dolnym Śląsku, który wyprzedził p. Sylwię Pachotę-Rurę z Bochni oraz Sarę Favalli z Łapczycy – uczennicę I LO w Bochni.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród będzie mieć miejsce 3 maja podczas wspomnianej Majówki na Uzborni.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/DSC_8779.jpg