Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-01-16 00:58:18 przez KacperGlod

Szkoły powiatu bocheńskiego wyróżnione w rankingu Perspektyw

Magazyn Perspektywy opublikował coroczny ranking najlepszych liceów i techników. Po raz kolejny na wysokich miejscach w tym ogólnopolskim zestawieniu znalazły szkoły, których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński. Srebrnym znakiem jakości zostały wyróżnione I LO w Bochni oraz technika w Zespole Szkół nr 1 w Bochni i w Zespole Szkół nr 3 w Bochni.

Na 34 miejscu wśród liceów w Małopolsce i na 381 miejscu w Polsce została sklasyfikowane I LO w Bochni. IV LO w Bochni działające w Zespole Szkół nr 1 w Bochni uplasowało się na 80 miejscu w Małopolsce. I LO tym samym zostało wyróżnione tytułem Srebrna Szkoła, natomiast IV LO tytułem Brązowa Szkoła.

Wśród techników na 17 miejscu w Małopolsce i na 109 miejscu w Polsce znalazło się technikum w Zespole Szkół nr 1 w Bochni. Natomiast technikum w Zespole Szkół nr 3 w Bochni znalazło się na 27 miejscu w Małopolsce oraz 187 miejscu w Polsce. Oba technika otrzymały tytuł srebrnej szkoły. W rankingu na 88 miejscu w Małopolsce znalazło się również technikum w Zespole Szkół nr 2 w Bochni.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczen 2023/szkola_rankingi.png

  • Serdecznie gratuluję uczniom i nauczycielom. To dowód, że ich wytrwała praca przynosi efekty. Pokazuje to również, że w szkołach powiatu bocheńskiego są znakomici uczniowie i ambitni pedagodzy — powiedział Starosta Bocheński Adam Korta.

Zgodnie z kryteriami rankingu, licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych. Wśród techników dodatkowo brano pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego. Łącznie oceniono ponad 1500 szkół w całym kraju.

Info: Starostwo Powiatowe w Bochni