Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2020-04-22 21:45:05 przez Czas2012

Szlachetny gest uczniów Ekonomika

7 000 zł od społeczności szkoły na walkę z koronawirusem

Absolwenci Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni wspólnie z Rada Rodziców postanowili wesprzeć finansowo podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz bocheński Szpital.

Tegoroczni absolwenci Technikum z bocheńskiego Ekonomika 17 kwietnia mieli zaplanowaną pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego. Z wiadomych przyczyn nie mogła ona dojść do skutku. Uczniowie zebrane pieniądze postanowili przeznaczyć na pomoc dla bocheńskiego DPS i poprosili dyrektora szkoły aby wpłacił na konto DPS zebrane i zdeponowane w szkole pieniądze – 5000 zł.

Na zakończenie roku szkolnego rodzice i uczniowie mieli przygotowane również środki finansowe, które pozostały jeszcze z organizacji balu studniówkowego. W zawiązku z tym, że tradycyjnego uroczystego roku szkolnego raczej nie będzie podjęli również decyzje o przekazaniu zebranej kwoty na zakup urządzenia do masażu serca dla ratownictwa Medycznego w Bochni odpowiadając apel ratowników którzy ogłosili taka zbiórkę – 2000 zł.

Jak mogę to skomentować? No tylko tak, ze jestem dumny z moich uczniów i cieszę się że mogłem na swojej pedagogiczne drodze spotkać takie osoby. W Ekonomiku od wielu lat promujemy ideę wolontariatu i nasi uczniowie odkąd pamiętam pomagają m.in. w DPS , Domu Dziecka czy Hospicjum jako wolontariusze. Taka decyzja uczniów mnie nawet bardzo nie zaskoczyła, jest tylko dowodem , że podejmowane przez Szkole działania wychowawcze przynoszą dobry skutek a jeśli jeszcze trafią na dobry i wrażliwych młodych ludzi, mogą tylko przynieść najlepsze efekty – podkreślił Piotr Czekaj – dyrektor Szkoły