Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-03-30 18:54:13 przez KacperGlod

Targi Pracy w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni

W ZS Nr 1 odbyły się II Targi Pracy, w których uczestniczyło 20 przedsiębiorstw z Bochni, Brzeska oraz z Krakowa oraz reprezentanci branży chłodniczej z poza województwa małopolskiego: ABJ, Bolarus, MabuchMotor, Igloo, fundacja ABJ, Stalprodukt, AiFO, Kopalnia Soli Bochnia, noxa, Proster Pratt&Whitney, Cummins, Arcom, G2, WernerKenkel, VOLVO, MPK S.A Kraków, Urząd Pracy w Bochni, AGH i Politechnika Krakowska.

Celem organizacji II Targów Pracy w ZS Nr 1 w Bochni było ułatwienie kontaktów pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem nowych pracowników z absolwentami technicznych szkół ponadpodstawowych powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Targi zapewniają wystawcom możliwość przedstawienia swojej oferty, budowy wizerunku przedsiębiorstwa jako dobrego miejsca pracy dla potencjalnych pracowników i pozyskania najlepszych kandydatów do pracy.

Zwiedzającym - kilkuset osobowej grupie tegorocznych absolwentów liceum, technikum i szkół branżowych I stopnia, poznanie warunków zatrudnienia i perspektyw rozwoju w firmie, przeprowadzenia bezpośredniej rozmowy z potencjalnymi pracodawcami oraz uzgodnienia dalszego działania w ramach rekrutacji do pracy. Informacje o targach i firmach, biorących udział w wydarzeniu, ukazujące się w lokalnych mediach docierają również do osób poszukujących pracy i tych, którzy chcieliby ją zmienić.

Aby popularyzować i zainteresować targami uczniów innych szkół regionu, dla kończących naukę w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych zorganizowano konkurs „Zdobywam kwalifikacje w branży motoryzacyjnej”. Patronami i fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Bochni, Volvo Truck Skawina oraz Auto Partner oddział w Bochni. W konkursie wzięło udział pięć dwuosobowych drużyn z Krakowa, Brzeska, Limanowej i Bochni. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach: test teoretyczny, kierowanie pojazdem na symulatorze i zadanie praktyczne w warsztacie samochodowym. W czasie trwania obrad komisji konkursowej zawodnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą targową.

Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce Rafał Nowak Zespół Szkół Nr 1 Kraków
  • II miejsce Hubert Wójcik ZSTiB Brzesko
  • III miejsce Paweł Mordarski ZSTiO Limanowa

fot. Starostwo Powiatowe | Patryk Salamon