Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2020-03-04 15:22:31 przez jj

Technik ekonomista w Zespole Szkół Nr 3 w Bochni - najlepszy w Małopolsce!

W Stowarzyszeniu Księgowych w Krakowie odbyła się XXIII edycja Małopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu ekonomicznym. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli powiatu bocheńskiego, w zmaganiach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2020/1e.jpgBocheński Ekonomik reprezentowali uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista: Ewelina Orzechowska, Jakub Satoła, Justyna Dziwiszewska, Justyna Kmiecik, Katarzyna Solak, Klaudia Kukla, Kinga Synowiec, Magdalena Śliwa.

W klasyfikacji drużynowej szkół, Zespół Szkół nr 3 w Bochni zajął I miejsce, otrzymując pamiątkową statuetkę oraz dyplom uznania jako „Najlepsza Szkoła”. W indywidualnej rywalizacji najwyżej uplasowała się uczennica klasy IV Ewelina Orzechowska, która zajęła IV miejsce.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 489 uczniów z 25 małopolskich szkół, do drugiego etapu pisemnego przeszło 69 najlepszych uczniów. W części finałowej ustnej konkurowało ze sobą 6 uczniów o najwyższej punktacji. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test i zadania sytuacyjne z zakresu ustawy o rachunkowości, a w części ustnej finału odpowiadali na pytania zadawane przez Komisję Konkursową.

W tym roku podobnie jak w zeszłym Konkurs organizowany był wspólnie z Partnerem – Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Konkurs jest doskonałą okazją do pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w zawodzie księgowego oraz zdobycia indeksu na Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Konkurs oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Wiceprezes Zarządu O/O dr Małgorzata Szulc (przewodniczący) oraz członkowie:, dr Stanisław Kowalski -Rektor WSEI, Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Sebastian Bielak - przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Karolina Marzec-Balinow – przewodnicząca komisji ds. Młodzieży i dr Paweł Zieniuk - przewodniczący komisji ds. Edukacji, oraz absolwentka Zespołu Szkól nr 3 w Bochni Sylwia Biel jako ubiegłoroczna laureatka tego konkursu.

Opiekę merytoryczna nad uczestnikami konkursu pełniły: Pani Barbara Kołacz i Elżbieta Madej, nauczycielki ekonomicznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni.