Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-06-08 08:51:21 przez Czas2012

Uczniowie Mechanika doskonalili umiejętności w Grecji

W Zespole Szkół Nr 1 w Bochni realizowany jest projekt pod nazwą „Spod Olimpu na zawodowe szczyty”, na realizację którego szkoła otrzymała 62 957 euro dofinansowania. Celem projektu jest rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów technikum w zawodach technik elektryk, technik mechanik pojazdów samochodowych oraz technik logistyk.

Wśród kompetencji kluczowych najważniejszymi są rozwój umiejętności porozumiewania się w języku obcym, kompetencje społeczne, kreatywność i przedsiębiorczość.

Wiosną tego roku uczniowie biorący udział w projekcie doskonalili język angielski, zwłaszcza język zawodowy, poznali tajniki pisma greckiego, przypomnieli sobie najważniejsze momenty z historii Grecji oraz fakty z geografii i kultury tego kraju. A wszystko to z związane było z miejscem realizacji praktyk zawodowych, czyli Grecją.

W maju grupa 34 uczniów Technikum nr 1 w ZS Nr 1 wyruszyła w daleką europejską, zawodową podróż. Po pokonaniu kilku granic państwowych 16 maja 10 elektryków, 9 mechaników samochodowych i 15 logistyków rozpoczęło 2 tygodniowe praktyki.

Oprócz praktyk w zakładach pracy rozmieszczonych między Salonikami a Larisą uczniowie realizowali ambitny plan kulturowy. Weekendowy czas wolny spędzili na zwiedzaniu Meteorów oraz rejsie na malowniczą wyspę Skiatos, która jest niejako symbolem luksusu i celem wakacyjnych podróży wielu Greków i Europejczyków.

Popołudnia i długie wieczory przeznaczone są były na poznanie najbliżej okolicy i skorzystanie z walorów Greckiej Riwiery.
Czas praktyk szybko upłynął i już 30 maja trzeba było powrócić do codziennych obowiązków, na rozpoczynające się egzaminy zawodowe i na krótkie przedwakacyjne spotkania w szkole. Dla wszystkich uczestników był to czas rozwoju osobistego i spojrzenia na swoją przyszłość z innej perspektywy.

Info: ZS1 w Bochni