Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2019-11-05 23:11:03 przez Czas2012

Uczniowie Mechanika znają się na Małopolsce

Sukces uczniów Mechanika w konkursie „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o regionie?"

Reprezentanci Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni znaleźli się wśród laureatów konkursu edukacyjnego „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o Regionie?", a finałowe spotkanie odbyło się w Muzeum Lotnictwa Polskiego. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Łukasz Smółka, a gościem honorowym była Adrienne Kőrmendy, Konsul Generalna Węgier w Krakowie.

Była to trzecia edycja konkursu – wyjątkowa dla Mechanika ponieważ w tym roku, wśród najlepszych szkół średnich z całego województwa znalazły się, aż dwie drużyny reprezentujące szkołę.

„Solanki" w składzie Kinga Bratek, Anastazja Styrna, Michał Dziedzic oraz „Drużyna pierścienia" w składzie Błażej Bajer, Piotr Maciejowski, Mateusz Leśniak. Opiekunami drużyn byli: mgr Sylwia Zajt oraz mgr Dominik Pałka.

Podczas finału nasi uczniowie odpowiadali na podchwytliwe pytania związane z tradycją i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Był to też niełatwy sprawdzian wiedzy z historii. „Drużyna pierścienia" dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu – znakomitej prezentacji, która nawiązywała do historii oraz tradycji miasta i regionu - ostatecznie wywalczyła 2 miejsce. Warto wspomnieć że do tej pory tylko ZS nr 1 jako jedyna szkoła w Małopolsce uczestniczył we wszystkich trzech finałach konkursu „Made in Małopolska. Co Ty wiesz o regionie?".