Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2019-12-18 22:34:23 przez Czas2012

Uzbierali 10 100 zł na chorych chłopców

Całą salę gimnastyczną Zespołu Szkół Nr 1 wypełnili we wtorek uczniowie przybyli prawie z każdej bocheńskiej szkoły. Stało się to za sprawą koncertu charytatywnego, co roku organizowanego przez uczniów i nauczycieli szkoły.

Główną częścią koncertu były wykonania różnych kolęd przez muzykującą młodzież szkoły i także przez nią aranżowane. Zespół składał się z aż dziesięciu muzyków. Oprócz młodzieży i uczniów wystąpili również gościnnie rodzice - Mister R oraz Rafał Żelazko, którzy zaprezentowali swoje własne aranżacje kolęd. Charytatywny Koncert Kolęd miał na celu nie tylko wprowadzić wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia ale także zebrać fundusze na rehabilitację dwóch chorych chłopców. W sumie dzięki ofiarności wszystkich przybyłych ze sprzedaży cegiełek udało się zebrać dość sporą kwotę - 10100 zł.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Filipka Tabora, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę oraz dla Jakuba Jakubowskiego cierpiącego na dystrofię mięśniową.

Organizatorami koncertu były nauczycielki: Agnieszka Rachwał i Agnieszka Morawiec. Zespół muzyków to uczniowie Mechanika: Dawid Nowak (saksofon soprano), Martyna Dziedzic (saksofon alfowy), Sebastian Seremak (trąbka), Przemek Bukowiec (puzon), Szymon Węglarz gitara basowa), Krzysztof Sroka (perkusja), Julita Korba (gitara i śpiew), Szymon Frankowicz (instrumenty klawiszowe), Magdalena Godek (śpiew), Zuzanna Patulska (śpiew).

pw