Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-02-02 19:40:32 przez KacperGlod

W bocheńskiej budowlance odbył się Festiwal Zawodów

W Zespole Szkół Nr 2 w Bochni odbyła się IX edycja Festiwalu Zawodów. W trakcie wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia technicznego oraz branżowego, a także zapoznać się z firmami partnerskimi.

Umiejętności! Zawód! Przyszłość! - pod tym hasłem odbył się Festiwal Zawodów w bocheńskiej budowlance. Mury Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni odwiedziło niemal 700 ósmoklasistów. Młodzi ludzie, którzy już nie długo będą musieli się zdecydować, jaką ścieżką edukacyjną chcą podążać przez następne lata, mogli obejrzeć od środka jak wygląda kształcenie techniczne i branżowe. Obserwowali i wykonywali ćwiczenia z nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi, narzędziami, programami graficznymi i projektowymi.

Poznali również firmy partnerskie, które współpracują ze szkołą od lat i dają uczniom możliwość nabywania doświadczenia w rzeczywistym środowisku zakładu pracy: Bohle Polska, Usługi Stolarskie E.S. Ćwiąkała, Firma Jaro – technika grzewcza. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na Festiwal i wzięli w nim udział.

Zespół Szkół nr 2 w Bochni oferuje innowacyjne nauczanie sprzęgające wiedzę teoretyczną z konkretnymi umiejętnościami, możliwość łączenia wiedzy ogólnej z praktyką w firmach branżowych, jednoczesne zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawodowego, które jest obecnie jednym z najistotniejszych kryteriów rekrutacyjnych na rynku pracy. Obecni ósmoklasiści mogli zapoznać się z następującymi kierunkami:

W technikum:
- Technik architektury krajobrazu ze specjalizacją rysunek architektoniczny
- Technik budownictwa ze specjalizacją budownictwo energooszczędne
- Technik budowy dróg
- Technik geodeta ze specjalizacją wycena nieruchomości
- Technik inżynierii sanitarnej
- Technik dekarstwa
- Technik reklamy ze specjalizacją tworzenie środowiska do gier 3D
- Technik robót wykończeniowych w budownictwie ze specjalizacją projektowanie i aranżacja wnętrz
- Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

w Branżowej Szkole I stopnia:
- Monter izolacji przemysłowych
- Murarz-tynkarz
- Monter sieci i instalacji sanitarnych
- Monter zabudowy i robót wykończeniowych z budownictwie
- Stolarz
- Dekarz

Fot. ZS nr 2 w Bochni