Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2023-04-05 18:21:38 przez KacperGlod

Za nami eliminacje powiatowe turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

Odbyły się powiatowe eliminacje turnieju "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorami był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni przy współudziale Komendy Powiatowej PSP oraz przy wsparciu finansowym Powiatu Bocheńskiego.

Turnieje Wiedzy Pożarniczej dają wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także przyczyniają się do popularyzacji zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Oprócz tego młodzież bierze udział w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa, ekologii i ratowania życia. Konkurs w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym,wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej,szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

  • Ciesze się, że tak dużo młodych ludzi bierze udział w tym konkursie i jednocześnie mam nadzieję, że w przyszłości zasilą szeregi OSP oraz PSP. Bez względu na przyszłość to juz teraz mamy młodzież, która wie jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, a to jest bezcenne - Adam Korta Starosta Bocheński.

Laureatami tegorocznych eliminacji według kategorii wiekowych zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)
Emilia Mizera, Rzezawa
Jakub Katarzyński, Chodenice
Katarzyna Rogus, Drwinia

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)
Daria Olszak, Drwinia
Emilia Styczeń, Drwinia
Nicola Cieślak, Drwinia

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)
Gabriela Fiołek, Drwinia
Mikołaj Cieśla, Łapanów
Filip Wójcik, Bochnia

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim i krajowym - pogratulowało Starostwo Powiatowe w Bochni.

Zobacz też:

Zakończyły się bocheńskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

fot. Starostwo Powiatowe/Patryk Salamon