Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2018-03-22 23:33:30 przez system

Zespół Szkół nr 3 świętował 80 urodziny

W miesiącu marcu w Zespole Szkół nr 3 w Bochni obchodzony jest coroczny Dzień Patrona Szkoły, ks. prof. Józefa Tischnera. W tym roku jednak, uroczystość związana z patronem szkoły miała charakter wyjątkowy. Połączona została z jubileuszem 80- lecia powstania placówki.

Z tego powodu Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie wspólnie z zaproszonymi licznymi gośćmi uhonorowali to wydarzenie uroczystą akademią. Na uroczystości obchodów 80- lecia pojawili się także sympatycy i absolwenci szkoły w Bochni. Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie msza święta w Kościele Szkolnym. Odprawiona była w intencji nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów. Następnie o godz. 12.00 w budynku Szkoły przy ul. Krakowskiej, odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów i absolwentów Ekonomika.

Historia szkoły sięga roku 1938 kiedy powstała jednooddziałowa Szkoła Przysposobienia Kupieckiego pod kierownictwem Władysława Wójtowicza, zlokalizowana przy ul. Bernardyńskiej -obecna Szkoła Podstawowa nr.3 - kształcono wówczas w zakresie handlu mając na celu dostarczenie wykwalifikowanych kadr do sklepów. Od tamtej pory nieprzerwanie w Zespole Szkół Nr 3 zwanym popularnie „Ekonomikiem”, kształci się przyszłą kadrę zawodową handlowców, techników ekonomistów, techników hotelarstwa, obsługi turystycznej czy kelnerów, cukierników i kucharzy.

Pełną historię szkoły można przeczytać TUTAJ