Kategoria: Edukacja
Opublikowano: 2022-05-11 01:22:22 przez KacperGlod

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni w Małopolskim Festiwalu Zawodów

Kolejny raz grupa uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni wraz z nauczycielami wzięła udział w Małopolskim Festiwalu Zawadów. Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się w TAURON Arenie Kraków, w dniach 26 – 27 kwietnia 2022 r.

Podczas Festiwalu uczniowie ze szkół kształcących zawodowo (techników i szkół branżowych) prezentowali poszczególne zawody i nabyte przez nich umiejętności zawodowe. W tym roku wydarzenie realizowane było w formule hybrydowej, łączącej tradycyjne targi wystawiennicze z programami tematycznymi dla uczniów w formie studia telewizyjnego.

Przedstawiciele bocheńskiej "Budowlanki" przygotowali pokaz pod nazwą „Technologie budowlane, a zagospodarowanie działki” w strefie budowlanej, energetycznej i chemicznej, prezentując zawody technik budownictwa, technik robót wykończeniowych w budownictwie, wykorzystując również umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Szczególnie zainteresowanie wzbudziła możliwość uczestniczenia przez uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych w procesie powstawania fragmentu ogrodzenia i zagospodarowania terenu. Prezentację przygotowano we współpracy z Centrum Ogrodniczym Świat Zieleni z Łapczycy oraz Centrum ogrodzeń i bruku MAR-BET z Rzezawy.

Przedsięwzięcie jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Zespół Szkół Nr 2 w Bochni jest jego aktywnym uczestnikiem od samego początku.

Info: Powiat Bocheński
Fot. Zespół Szkół Nr 2 w Bochni