Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-10-09 11:43:36 przez Czas2012

Anna Klasa sołtysem roku

Anna Klasa Sołtys Bieńkowic została zwyciężczynią konkursu Sołtys Roku 2020. Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów i Członków Rad Sołeckich Ziemi Bocheńskiej przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bochni, wszedł już na stałe w kalendarz corocznych imprez i organizowany jest od 2013 roku. Jego celem jest promocja społecznej działalności sołeckiej.

Tradycyjnie uroczysta gala podczas której wręczane są nagrody i wyróżnienia za zasługi dla lokalnej społeczności ma miejsce w miejscowości z której pochodzi gospodarz nominowany do tytułu Sołtysa Roku Ziemi Bocheńskiej. Nie inaczej odbyło się to i w tym roku gdzie główną miejscowością były Bieńkowice, miejscowość leżąca na terenie Gminy Drwinia.

Oprócz zaszczytnego tytułu Sołtysa Roku, komisja postanowiła wręczyć również wyróżnienia: Małgorzacie Grabiec Sołtys Kobyla (Gm. Nowy Wiśnicz), Wiesławowi Michniakowi Sołtysowi Nieszkowic Małych (Gm. Bochnia) oraz Edwardowi Klejdyszowi Sołtysowi Chrostowej (Gm. Łapanów).

Wśród przybyłych gości byli obecni m.in. Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska jak również wójtowie z Drwini, Łapanowa i Gminy Bochnia. Nie zabrakło także radnych oraz przedstawicieli KGW i OSP z Bieńkowic jak również przedstawicieli sponsorów z ARiMR Bochnia ,BNP Paribas i Małopolskiej Izby Rolniczej.

Info: Starostwo Powiatowe