Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-03-19 17:04:30 przez Czas2012

Będzie lepsza droga w Królówce

Trwają prace przy modernizacji drogi powiatowej w Królówce. Ich koszt to 3 miliony zł. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy, prace rozpoczęły się w ubiegłym roku, a potrwają do końca tego roku.

W ubiegłym roku na tej inwestycji prowadzono prace przy budowie kanalizacji deszczowej, powstał chodnik na długości 230 m, wymieniono przepust oraz powstała nawierzchnia z nową podbudową. Zamontowano także urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów oraz zamontowano oświetlenie na wyniesionych przejściach dla pieszych.

Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 1,5 miliona złotych, wsparciu samorządu Nowego Wiśnicza w wysokości prawie 800 tysięcy złotych i środków pochodzących z budżetu powiatu bocheńskiego w wysokości prawie 800 tysięcy złotych.

Zaawansowanie prac sprawdzali Starosta Adam Korta wspólnie z Dyrektorem PZD Tadeuszem Białką.

Zakres prac realizowanych obecnie to rozbudowa prawie kilometrowego odcinka drogi powiatowej zlokalizowanego pomiędzy sklepem koło Sołtysa a remizą OSP. Już niebawem mieszkańcy Królówki będą mogli korzystać z nowego chodnika, kierowcy natomiast będą mogli poruszać się po nowej, wyremontowanej i poszerzonej drodze – wylicza starosta Adam Korta.

Info: Powiat Bocheński