Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-09-21 19:36:32 przez eb

Biegiem uczcili rocznicę Gminy Rzezawa

Gmina Rzezawa, Stowarzyszenie Aktywna Rzezawa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Kępa Sport zorganizowali w ubiegłą niedzielę bieg dla uczczenia 50-lecia Gminy Rzezawa. Wzielo w nim udział ok. 200 zawodników z całej południowej Polski.

Zawody były podzielone na kategorie wiekowe. Najmłodsze dzieci miały do przebiegnięcia niecałe jedno okrążenie boiska w Rzezawie. Starsze natomiast musiały obiec stadion dwa razy.

Bieg główny miał długość 10 km i, a jego trasa to Borek, Ostrów Szlachecki i Rzezawa.

Wśród mężczyzn najlepsi byli Tomasz Wątroba z Tarnowa ( 00:36:23 godz), Krzysztof Filipek z Nowego Wiśnicza (00:36:33 godz) oraz  Mateusz Madej ze Staniątek (00:37:40  godz).

Jeżeli chodzi o panie, to najlepsza była Kinga Smaga z Książnic z czasem 00:41:30  godz. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Kmieć z Perły, która zdołała pokonać 10-kiloetrową trasę w 00:42:28 minuty. Trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Świerczek z Jadownik z czasem 00:43:10 minuty.

Równolegle z zawodami biegowymi odbył się też turniej
nordic walking. Na starcie tych zawodów, o dystansie 7,5 km, stanęło niespełna 40 uczestników.

Wśród panów najlepszy okazał się  Michał Florek z Krakowa z czasem 00:53:34 godz. Natomiast naszybszą „pania z kijkami” została Jolanta Wiktor ze Straszęcina z czasem 00:58:39  godz.

Po wręczeniu nagród i pamiątkowych statuetek wójt Mariusz Palej zapowiedział potworzenie biegu w przyszłym roku, co spotkało się z entuzjazmem uczestników.

info i zdjęcie: Gmina Rzezawa