Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-03-26 13:12:22 przez KacperGlod

Bocheńscy policjanci z wizytą u przedszkolaków z Lipnicy Murowanej

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Rita – policyjny owczarek belgijski spotkali się z lipnickimi przedszkolakami. W piątek w budynku przedszkola odbyły się prelekcje, w trakcie których najmłodsi mieszkańcy powiatu bocheńskiego mogli wysłuchać wielu praktycznych, policyjnych rad związanych z bezpieczeństwem.

24 marca w Przedszkolu im. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni spotkali się z uczniami placówki. Spotkanie rozpoczęła Rita, policyjny owczarek belgijski, który dał pokaz swoich umiejętności wzorowo wykonując polecenia swojego policyjnego przewodnika. Następnie, wykorzystując formę pytań i odpowiedzi policjanci starali się przekazać wiele porad mających wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych.

Funkcjonariusze zwrócili swoim słuchaczom uwagę na zagrożenia pojawiające się podczas kontaktów z osobami nieznajomymi czy agresywnymi i bezpańskimi psami. Ważnym elementem rozmów tradycyjnie było bezpieczeństwo na drodze.

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2023/400-70258.jpg

Korzystając z możliwości mundurowi omówili zagrożenia związane z nieprawidłowym zachowaniem się na drodze – korzystanie z telefonu w trakcie przechodzenia przez jezdnię, które zmniejsza koncentrację i zmniejsza możliwość obserwacji sytuacji na drodze, przechodzenie w momencie, w którym sygnalizacja wskazuje światło czerwone czy wtargnięcie na „zebrę” wprost pod jadący pojazd.

Przedszkolaki po teoretycznej części spotkania mogły przymierzyć policyjny sprzęt i zrobić sobie zdjęcie z fotogeniczną Ritą. W podziękowaniu za wizytę i przeprowadzone spotkanie edukacyjne, przedszkolaki zaśpiewały policjantom piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowych oraz wręczyły im własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną.