Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2022-06-02 20:27:55 przez Czas2012

Bogucice ma nowe, wielofunkcyjne boisko

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Bogucicach. To kolejny obiekt sportowy, który powstał w naszej gminie z myślą o najmłodszych mieszkańcach.

Na tę specjalną okazję młodzież przygotowała wspaniały występ artystyczny. Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym boisku dokonali zaproszeni goście oraz uczniowie. Gości było nie mało. W uroczystościach wzięli udział: Pani Marta Malec-Lech - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wiesław Krajewski - Poseł na Sejm RP, Piotr Dziurdzia - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mariusz Zając Radny Powiatu Bocheńskiego, Ewelina Makowska Zastępca Wójta Gminy, Katarzyna Kursa - Skarbnik, Stanisław Rachwał Radny Rady Gminy a także Dyrektor szkoły Beata Biernat-Kuczek, Joanna Wójcik Przewodniczący Rady Rodziców, Proboszcz parafii w Mikluszowicach ks. dr Adam Dynak, ks. Bogusław Sobusiak, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Następnie wszyscy zebrani mieli okazję przetestować nowy obiekt.

Na budowę boiska Gmina Bochnia uzyskała dofinansowanie w wysokości 124 660,00 zł ze środków budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska Infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”. Boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią zastąpiło dotychczasowe, trawiaste. Całkowity koszt jego wybudowania to ponad 400 tys. zł.

To jest najnowocześniejsze, wielofunkcyjne boisko na terenie gminy o nawierzchni ze sztucznej trawy – podkreśla wójt Marek Bzdek. Boisko powstało na istniejącym boisku trawiastym. Zakres wykonanych zgodnie z umową prac obejmował: roboty przygotowawcze, wykonanie podbudowy, ułożenie nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z malowaniem linii, montaż piłkochwytów i wyposażenie sportowe: bramki do piłki ręcznej, słupki do siatkówki i do tenisa, siatka do tenisa i do siatkówki.

Info: Gmina Bochnia