Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-07-15 01:05:05 przez KacperGlod

Brzeźnica: Kierowca uderzył w ogrodzenie, miał 2 promile alkoholu

24-latek z powiatu brzeskiego jadąc osobowym bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenia dwóch sąsiadujących ze sobą posesji, powodując ich znaczne uszkodzenia. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane kilka dni wcześniej, również za kierowanie samochodem na „podwójnym gazie”.

W niedzielę, 2 lipca, tuż po godzinie 19 bocheńscy policjanci udali się do Brzeźnicy, gdzie według zawiadomienia doszło do zdarzenia drogowego. Po dotarciu na miejsce mundurowi zastali osobowe BMW, które znajdowało się poza jezdnią – pojazd zatrzymał się na betonowym przepuście oraz ogrodzeniach dwóch sąsiadujących posesji. Kierowca samochodu znajdował się natomiast w karetce, gdzie był opatrywany przez ratowników medycznych.

Mundurowi ustalili, że 24-latek na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, a następnie uderzył w przepust i ogrodzenia. Mieszkaniec powiatu brzeskiego bezpośrednio po zdarzeniu podjął jeszcze próbę ucieczki z miejsca jednak został ujęty przez mieszkańca miejscowości. Podczas prowadzonych na miejscu działań funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. 24-latek przyznał się do tego, że spożywał alkohol zarówno przed jazdą, jak również… w jej trakcie.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało także, że mieszkaniec powiatu brzeskiego ma zatrzymane prawo jazdy, które stracił kilka dni wcześniej za to, że kierował pojazdem, będąc po alkoholu. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 24-latkowi z powiatu brzeskiego grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.