Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2022-07-12 13:24:32 przez KacperGlod

Cleo i inni - minęło VI Święto Gminy Bochnia

W dniach 9-10 lipca po pandemicznej przerwie powróciło Święto Gminy Bochnia. W czasie szóstej edycji wydarzenia na scenie wystąpiły gwiazdy takie jak Cleo, Piękni i Młodzi, Zespół MIG.

Święto Gminy poprzednio ostatni raz miało miejsce w 2019 roku. Później przez obostrzenia związane z lockdownami, wydarzenie nie odbyło się. W tym roku powróciło ono do obiegu, a w Słomce pojawiło się wiele gwiazd muzyki, atrakcji dla dorosłych oraz dzieci, turniejów, konkursów.

Wydarzenie rozpoczął w sobotę Turniej Sołectw. Po raz kolejny z rzędu zwyciężyła w nim delegacja z Brzeźnicy. Drugie miejsce zajął Gawłów, trzecie były zaś Nieszkowice Małe. Następnie swój występ zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, funkcjonujący już od 1948 roku. Dalej na scenie pojawiły znane zespoły grające utwory głównie z gatunku disco polo - Piękni i Młodzi, a także MIG. Pierwszy dzień Święta zakończony został dyskoteką, której przewodzili DJ Eliash i T-Bull Sax. Impreza potrwała aż do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień imprezy rozpoczął się od sportowych zmagań przeprowadzonych przez JODOGYM. Gość specjalny, jakim był Mariusz Wach, zaprezentował publiczności sztuki boksowania. Odbyły się zawody w wyciskaniu, a także gry sportowe, które koordynowali trenerzy z siłowni z Czchowa i Szczurowej. Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Baczków, a gwiazdą wieczoru była znana piosenkarka Cleo, która rozgrzała publiczność wykonując swoje hity takie jak "Łowcy Gwiazd" czy "Za krokiem krok". Święto zwieńczone zostało pokazem sztucznych ogni oraz laserów.

Na terenie wydarzenia dostępne było też wesołe miasteczko z różnymi karuzelami dla młodszych oraz starszych. Miały miejsce także różne atrakcje pokroju animacji, dmuchanego miasteczka, lunaparku, gier oraz zabaw. Znajdowała się tam także strefa gastronomiczna.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia a publiczności dziękuję za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę - ocenił wydarzenie Marek Bzdek, Wójt Gminy Bochnia.

Foto: Gmina Bochnia