Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2022-02-22 20:13:57 przez eb

Gmina Bochnia: kontrowersyjny radny składa mandat

16 lutego rezygnację z funkcji radnego złożył Izydor Wróbel, szef opozycyjnego klubu „Chcemy dobrego gospodarza” w łonie Rady Gminy Bochnia. Rezygnacja została złożona na ręce Komisarza Wyborczego w Tarnowie.

„Ta Rada nie kontroluje pracy wójta i urzędników, jak zapisano to w Ustawie Sejmowej. To wójt kontroluje pracę Rady. Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe i nie ma nic wspólnego z demokracją" – napisał m.in Izydor Wróbel w swojej rezygnacji.

Jak wieść gminna niesie rezygnacja radnego Wróbla ma również tlo finansowe: najpierw wykluczono go ze składu Komisji Rewizyjnej a potem zredukowano mu dietę o 75% jako radnemu, który nie zasiadał w żadnej Komisji.

Redy reprezentował Cikowice. Teraz jego rezygnację musi przegłosować Rada Gminy. Stanie się to zapewne na jutrzejszej sesji. Potem w Cikowicach będą musiały się odbyć wybory uzupełniające.

Klub „Chcemy dobrego gospodarza: liczył początkowo 4 członków. W 2019 roku odszedł z niego Maciej Laskowicz ze Stanisławic, stwierdzając, że nie chce być sterowany przez byłego wójta, Jerzego Lysego. Teraz liczebność jedynego klubu opozycyjnego zmalała do 2 osób. Jakie będą dalsze losy klubu?