Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-05-05 18:14:03 przez Czas2012

Gmina Bochnia: spotkanie z wojewodą

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, wraz z delegacją w osobach Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego oraz Radnego Rady Powiatu Bocheńskiego Mariusza Zająca, gościli z roboczą wizytą na terenie Gminy Bochnia. Spotkanie była okazją do omówienia bieżących spraw związanych z zadaniami realizowanymi przez Gminę.

Dokonano podsumowania rządowego wsparcia jakie rok rocznie otrzymuje samorząd gminy na realizacje swoich inwestycji.

Bez takiego podsumowania realizacja wielu zadań nie byłaby możliwa – komentuje wójt Marek Bzdek. Za to należą się podziękowania.

Omówiono również plany rozwoju gminy na najbliższe lata. W części objazdowej Wojewoda Łukasz Kmita wizytował miejscowość Baczków, w której trwa budowa nowego przedszkola, a już niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja. To budowa wielofunkcyjnego budynku. Obiekt w którym obecnie mieści się siedziba Orkiestry Baczków, OSP Baczków, przedszkola i biblioteki zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesny budynek spełniający wszelki wymogi i zapotrzebowania.

Z Wojewodą mieli okazję spotkać się nie tylko przedstawiciele samorządu tj. Ewelina Makowska Z-ca Wójta, Alina Skoczek Radna Rady Gminy, Wiesława Kowalska – Dyrektor szkoły w Baczkowie, Wojciech Zwierniak – Kapelmistrz Orkiestry Baczków, ale również uczniowie ze szkoły podstawowej.

Info: gmina Bochnia