Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-08-05 18:51:45 przez eb

Inwestycje Gminy Bochnia zostały docenione

Gmina Bochnia otrzymała tytuł Brązowego Samorządowego Lidera Inwestycji. Tytuł ten został przyznany za wysoką aktywność inwestycyjną przez portal Ogólnopolska Wyszukiwarka Gospodarcza.

Jak czytamy na stronie owg.pl „Samorządowy Lider Inwestycji, to ogólnopolski ranking, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju.
Ranking tworzony jest dwuetapowo. W etapie pierwszym – regionalnym w obrębie każdego z kilkudziesięciu tysięcy mniejszych rankingów, wyłanianych jest dziesięć podmiotów (samorządy razem z instytucjami) o największej aktywności inwestycyjnej i wpływie na rynek inwestycyjny danego regionu. Podmioty z TOP 10 etapu regionalnego, przechodzą do etapu drugiego - ogólnopolskiego, w którym odsiewa się tylko samorządy i ich jednostki samorządowe oraz oceniany jest ich wpływ na rynek inwestycyjny całego kraju”.

OWG przyznaje też tytuł Lidera Aktywności Gospodarczej Ranking ten jest przeznaczony dla firm, mających największy wpływ na gospodarkę całego kraju.

Info i foto: https://www.facebook.com/marek.bzdek1