Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-04-22 14:20:59 przez Czas2012

Most imienia Wacława Woźnickiego

Rada Gminy Bochnia podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy mostowi w miejscowości Brzeźnica. Obiekt powstały w 2009 roku z inicjatywy radnego powiatu Wacława Woźnickiego zostanie nazwany jego imieniem. Jest to pośmiertne uhonorowanie człowieka oddanego pracy na rzecz gminy, czego życzyli sobie mieszkańcy Brzeźnicy.

Wniosek nad nadaniem nazwy dla obiektu mostowego w Brzeźnicy zgłosiła radna gminna Barbara Kweczko:

Przez 12 lat jako radny powiatowy i równocześnie sołtys Wacław Woźnicki zabiegał o sprawy powiatu, jak również o sprawy swojej kochanej miejscowości Brzeźnicy, o której bardzo często się tak właśnie wyrażał. Wiele przez ten czas udało mu się zdziałać, a najważniejszą, najbardziej kosztowną inwestycją była przebudowa mostu, która opiewała na 1,3 mln zł (+ 700 tys. zł dokumentacja).

Jak wszyscy wiemy, nie można czegoś zdziałać w przeciągu roku, czy dwóch lat. (…) W 2008 roku rozpoczęła się dokumentacja, a w 2009 r. w przeciągu siedmiu miesięcy zostało to zrealizowane i oddane do użytku. (…) Przez te wszystkie prace, które Wacław Woźnicki wykonał dla mieszkańców, mieszkańcy proszą o jego pośmiertne uhonorowanie.” - mówiła radna Barbara Kweczko.

Za przyjęciem uchwały oraz nadania nazwy mostowi głosowo za 12 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.

Wacław Woźnicki, były radny powiatu i sołtys podbocheńskiej Brzeźnicy zmarł 1 listopada 2020 r. Miał 68 lat.

DML