Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-07-03 22:00:46 przez KacperGlod

Nieszkowice Wielkie: będzie przebudowa drogi. Jest dofinansowanie od Lasów Państwowych

W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się wręczenie promes finansowych na realizacje przedsięwzięć infrastrukturalnych. Wśród samorządów, które otrzymały dotację znalazł się Powiat Bocheński ze środkami na rozbudowę drogi powiatowej w Nieszkowicach Wielkich.

Decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych po uzyskaniu pozytywnej opinii Nadleśnictwa Brzesko, Dąbrowa Tarnowska oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie promesy otrzymały samorządy: Starostwo Powiatowe w Bochni, Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz oraz Gmina Wojnicz

Wręczenia okolicznościowych promes dokonali: Posłanka Józefa Szczurek – Żelazko, Poseł Norbert Kaczmarczyk i Poseł Piotr Sak, Dyrektor RDLP w Krakowie Paweł Szczygieł, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska Krzysztof Majka i Nadleśniczy Nadleśnictwa Brzesko Paweł Dzięgielowski.

W spotkaniu wzięli również udział: Przewodnicząca Rady Powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Ryszard Drożdżak, członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik i Rafał Rudka oraz wiceburmistrz Wojnicza Leszek Ząbkowski i sekretarz Nowego Wiśnicza Regina Wielgus.

Przekazane środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje infrastrukturalne na terenie wymienionych gmin w miejscach gdzie od kilku lat zabiegano o zrealizowanie inwestycji. Dzisiaj możemy powiedzieć, że w końcu się udało i w obszarze bliskim PGL LP będzie można znacznie poprawić parametry poruszania się po istniejącej infrastrukturze drogowej, poprawić warunki dojazdów przeciwpożarowych do lasów, umożliwiając szybkie i sprawne dotarcie do zagrożonych powierzchni jak również poprawi to komfort poruszania się dla pozostałych uczestników ruchu. Środki te zostały przeznaczone z Funduszu Leśnego.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2023/image004_11.jpg

fot. Starostwo Powiatowe | P. Salamon