Nowy Wiśnicz chce przyłączyć się do projektu energetycznego
Gmina Nowy Wiśnicz zamierza przystąpić do projektu realizowanego w ramach programu Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne.
W ramach powyższego naboru możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie do 90% kwoty netto inwestycji, co oznacza, że po stronie mieszkańca będzie obowiązywał wkład własny w wysokości 10 % oraz 8 % VAT.
- Ogólne informacje o założeniach projektu:
⇒ W projekcie mogą wziąć udział chętni właściciele budynków mieszkalnych z terenu Gminy Nowy Wiśnicz.
⇒ Zamontowane instalacje nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym agroturystyki – przeznaczone są wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.
⇒ Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą przystąpić do udziału w projekcie pod warunkiem, że na miejscu ich zamieszkania jest ona wyłącznie zarejestrowana (bez wykorzystywania składników nieruchomości) i energia elektryczna bądź energia cieplna wyprodukowana z zamontowanej w ramach projektu instalacji nie będzie wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej oraz agroturystyki. W przypadku zarejestrowania i prowadzenia działalności gospodarczej pod tym samym adresem Wnioskodawcy zobligowani są do posiadania oddzielnego licznika energii na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej.
⇒ Projekt będzie realizowany przez Gminę Nowy Wiśnicz jedynie w przypadku otrzymania dofinansowania w ramach działania Inwestycja B2.2.2.
⇒ Gmina Nowy Wiśnicz dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian w niniejszej procedurze, wynikających z postanowień Regulaminu Konkursu, wytycznych, dokumentów programowych oraz innych aktów prawnych dotyczących przedmiotowego zakresu.
- Dofinansowanie można przeznaczyć na:
⇒ zakup i montaż instalacji magazynu energii do gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej z istniejącej instalacji fotowoltaicznej,
⇒ zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii do produkcji oraz gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej,
⇒ zakup i montaż instalacji pompy ciepła CO i CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
⇒ zakup i montaż instalacji pompy ciepła CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby ciepłej wody użytkowej.
Szacunkowy koszt instalacji oraz wartość udziału Wnioskodawcy będzie określony w umowie organizacyjno-finansowej podpisywanej przed rozpoczęciem realizacji projektu.
Więcej informacji oraz ankiety dla zainteresowanych można znaleźć TUTAJ