Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-07-01 16:40:25 przez Czas2012

Pięknie przygotowane otwarcie Hali Sportowej w Łapczycy

W dniu 30 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie Hali Sportowej w Łapczycy. Zaproszeni goście zgodnie przyznawali, że przygotowanie oficjalnego otwarcia zorganizowano na wysokim poziomie artystycznym. Zachwycały występy nie tylko profesjonalnych zaproszonych tancerzy i muzyków ale także wykonania lokalnych zespołów.

Wystąpili m.in.: JDC Agency, Orkiestra Baczków czy zespół Siedlecanie. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP, Pan Piotr Sak – Poseł na Sejm RP, Pan Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski, Pani Marta Malec – Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pan Piotr Dziurdzia - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Adam Korta - Starosta Bocheński, Pan Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia.

Gośćmi honorowymi byli również:
• Pan Arkadiusz Głowacki - reprezentant Polski w piłce nożnej, uczestnik Mistrzostw Świata 2002. Wieloletni zawodnik i kapitan Wisły Kraków, w barwach której w 2018 zakończył piłkarską karierę.

• Pani Patrycja Czepiec – Golańska - koszykarka Wisły Kraków, wielokrotna reprezentantka Polski, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney.

• Pan Jarosław Krzoska – kierownik drużyny Białej Gwiazdy, wcześniej dziennikarz sportowy.

Jest to pierwszy obiekt sportowy tego typu w Gminie Bochnia.

Wielofunkcyjność hali z pewnością przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej mieszkańców w różnych grupach wiekowych, promowania prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, wspierania inicjatyw służących rozwijaniu aktywności fizycznej i aktywizacji społecznej poprzez sport - czytamy w informacji Urzędu Gminy.

Pierwsze decyzje dotyczące budowy hali sportowej zapadły w roku 2014, gdy Rada Gminy Bochnia przeznaczyła pierwsze środki finansowe na wykonanie projektu budowlanego.

W 2018 roku Gmina Bochnia otrzymała na ten cel najwyższe dofinansowanie – kwotę 4 mln złotych w ramach programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej. W latach kolejnych Gmina pozyskała również w sumie prawie 0,75 mln zł dofinansowania z PFRON.
Budowa hali sportowej zakończyła się w 2020 r. a wartość całej inwestycji wyniosła 13,5 mln zł.

Cieszymy się z faktu, że ta inwestycja, po przezwyciężeniu wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona. Jako pierwszy tego typu obiekt sportowy w Gminie będzie służyć dla dobra mieszkańców, szczególnie dla rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Może również stać się ważnym centrum sportowym i kulturalnym naszego Regionu” – powiedział w trakcie uroczystości Marek Bzdek, Wójt Gminy Bochnia i dodał - „Słowa podziękowania kieruję do pracowników Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych gminy za zaangażowanie w cały proces realizacji inwestycji. Dziękuję wszystkim radnym poprzedniej, a szczególnie obecnej kadencji za akceptację odważnej konstrukcji projektów budżetu. Dziękuję Proboszczowi Parafii w Łapczycy za słowa modlitwy i poświęcenie naszego obiektu.(…) Wierzę, że nasza Hala będzie tętnić życiem i może wychować prawdziwe sportowe talenty oraz będzie kształtować prawe charaktery!

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali: Pan Andrzej Starowicz z JDC Agency, Orkiestra Baczków oraz Siedlecanie, których fenomenalne występy zostały nagrodzone przez zaproszonych gości owacjami na stojąco.

Zobacz jak budowała się Hala - TUTAJ

Czytaj także: Hala sportowa w Łapczycy - jak wygląda oddana wczoraj inwestycja?