Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-04-06 15:05:30 przez KacperGlod

Proszówki: Wyremontują drogę gminną

W Proszówkach wyremontowana zostanie jedna z dróg gminnych. Gmina Bochnia uzyskała z tego tytułu dotację na kwotę ponad 400 tysięcy złotych.

Gmina Bochnia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała 60% dofinansowania do realizacji zadania pod nazwą: „Remont drogi gminnej 581101K w km od 0+000 do km 0+260 w miejscowości Proszówki, Gmina Bochnia” (droga gminna przy szkole podstawowej).

W ramach inwestycji na długości 260 mb planowany jest następujący zakres prac:
- frezowanie zniszczonej nawierzchni,
- wymiana istniejącej podbudowy,
- wykonanie nawierzchni bitumicznej,
- umocnienie poboczy,
- konserwacja rowu przydrożnego.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 694 416,67 zł, w tym kwota dofinansowania – 416.650,00 zł.

  • Drogi to jeden z najważniejszych punktów jeżeli chodzi o plany inwestycyjne w Naszej Gminie. Każdego roku dokładamy wszelkich starań, aby wybudować albo wyremontować kolejne kilometry dróg, by kierowcy oraz rowerzyści i piesi czuli się na nich bezpieczni. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym możemy zmodernizowsc więcej odcinków drogowych. Dziękuję za pomoc w pozyskaniu dofinansowania Wiesław Krajewski Posłowi na Sejm RP, który skutecznie wspiera nasze inicjatywy - poinformował Marek Bzdek, Wójt Gminy Bochnia.

/media/user/images/upload/Kwiecien/Kwiecień 2023/remontProszowki.jpg

Info: FB: Marek Bzdek