Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-08-21 20:35:03 przez eb

Rolnicy i ludowi artyści ambasadorami Lipnicy

Podczas Święta Gminy wręczone zostały certyfikaty Marka Gminy Lipnica Murowana, które corocznie po wcześniejszym głosowaniu kapituły, trafiają w ręce dwóch osób bądź instytucji zaangażowanych w promowanie gminy i budowanie jej wizerunku.

W tym roku statuetki powędrowały do gospodarstwa rolnego państwa Kingi i Dariusza Heródów z Lipnicy Dolnej oraz do Zespołu Pieśni RAJ z Rajbrotu/

GOSPODARSTWO ROLNE KINGI I DARIUSZA HERÓDÓW Z LIPNICY DOLNEJ otrzymało certyfikat za prowadzoną działalność, którą możemy się szczycić i przedstawiać jako wzorcową.
Prowadząc gospodarstwo rolne, uwzględniają wszystkie zasady dobrego i bezpiecznego rolnictwa. Kapituła wyróżnienia uznała, że gospodarstwo, jest miejscem innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie prowadzenia działalności rolniczej, jest także. poprzez liczne wizyty studyjne, programy telewizyjne, wycieczki zagraniczne wizytówką gminy Lipnica Murowana.

ZESPÓŁ PIEŚNI „RAJ” Z RAJBROTU otrzymał certyfikat za popularyzację rodzimej tradycji i kultury.
Jego siłą jest regionalizm i przywiązanie do małej ojczyzny. Prezentowany przez Zespół Pieśni różnorodny i barwny repertuar sprawia, że pełni on rolę ambasadora kultury muzycznej oraz propaguje dziedzictwo naszej Ziemi.

Dotychczas wyróżnieni w poprzednich latach:

Zespół Górzanie z Lipnicy Górnej
Piekarnia ZELEK z Rajbrotu
Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej
Bacówka Towary Tradycyjne z Rajbrotu
Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne – Lipnica Górna
Orkiestra Dęta w Lipnicy Dolnej
FHU JURA z Rajbrotu
Kawalec Lody Tradycyjne u Szymona w Lipnicy Murowanej.

info i zdjęcie: Gmina Lipnica Murowana