Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-07-11 07:56:57 przez eb

Turniej strzelecki w Dziewinie

Turniej Strzelecki w Dziewinie18 czerwca w Dziewinie odbył się V Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Drwini. Turniej był przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Zawody były zwieńczeniem programu pn. „Strzelnica 2023” realizowanego przez Klub Strzelecki LOK „PUSZCZA” Dziewin przeprowadzono „V Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia".

W Turnieju przeprowadzonym przez KS "PUSZCZA" wzięło udział 39 zawodników w wieku do 18 lat. Turniej ten poprzedzony był 21 treningami strzeleckimi prowadzonymi od 1 lutego do 13 czerwca i warto podkreślić, że zdecydowana większość wymienionych zawodników osiągnęła dzięki temu tak wysoką ilość punktów. W treningach tych uczestniczyło 670 mieszkańców naszej gminy i zużyto ok. 25 tyś. śrutów.

Zawodnicy startowali w 4 kategoriach: adeptów, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Zwycięzcom wg kategorii wiekowej puchary wręczył Wójta Gminy Drwinia Pan Jan Pająk. Miejsca na podium nagradzane były ponadto medalami, dyplomami oraz nagrodą rzeczową. Dla każdego uczestnika zawodów przygotowano pamiątkowy upominek oraz słodką nagrodę za udział w zmaganiach.

Info i foto: Gmina Drwinia