Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2022-04-13 23:48:10 przez KacperGlod

W Dębinie wykonano kanalizację sanitarną

W Dębinie zakończono rozbudowę kanalizacji. To już kolejna inwestycja sieciowa, która doczekała się finalizacji w ostatnim czasie. Jej wartość to ponad 530 tys. zł.

W ramach zadania wykonano 1427 metrów nowej sieci (od studni B4 do B4-28), dzięki czemu kolejnych kilkadziesiąt nieruchomości zostało przyłączonych do kanalizacji sanitarnej.

Jak powszechnie wiadomo, ścieki stanowią zagrożenie zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska przyrodniczego. Budowa sprawnie działającego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków jest więc istotna dla ochrony środowiska i zdrowia ludzi.

Kanalizacja ma także wpływ na wzrost atrakcyjności gospodarczej, rekreacyjnej oraz inwestycyjnej trenów, na których powstaje. Dlatego też rozbudowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Rzezawa jest jednym z priorytetów inwestycyjnych Wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja.

/media/user/images/upload/Kwiecien/Kwiecien 2022/DebinaKanalizacja.jpg

Podpisanie umowy na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Dębinie odbyło się pod koniec kwietnia ubiegłego roku. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z planem.

Info: Gmina Rzezawa