Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2022-07-22 00:47:43 przez KacperGlod

W sobotę kino plenerowe w Żegocinie

W sobotę 23 lipca o godzinie 21:00 na stadionie sportowym KS Beskid Żegocina odbędzie się kino plenerowe. W czasie wydarzenia będzie można obejrzeć adaptację kultowej lektury.

Podczas wieczoru filmowego odtworzony zostanie film animowany o tytule "Mały Książę". Jest to film reżyserii Marka Osborne'a powstały 2015 roku.Owa animacja zdobyła nagrodę Najlepszy film animowany 2017 roku”. Stanowi on adaptację słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego o tym samym tytule z 1943 roku.

Film opowiada historię małej dziewczynki, która zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, przedstawiającym się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę.

Wójt Gminy Żegocina oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie zapraszają każdego, niezależnie od wieku, na Kino Plenerowe, które odbędzie się w sobotę 23 lipca. (...) Serdecznie zapraszamy na tę magiczną animację, w której reżyser zachował ducha oryginału, pokazując zarazem klasykę z nowej, nieoczekiwanej strony - możemy przeczytać na stronie Gminy.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2022/kino.jpg

Fot. Wikimedia Commons
Gmina Żegocina