Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-07-15 10:48:30 przez Czas2012

Wójt Mariusz Palej z prestiżową nagrodą

Głosami czytelników „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” Wójt Mariusz Palej wygrał plebiscyt na Osobowość Roku 2019 w powiecie bocheńskim w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Na liście kandydatów ubiegających się o ten tytuł znalazły się osoby, które w 2019 roku osiągnęły duże sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Wójt Mariusz Palej został nominowany za realizację licznych inwestycji oraz pozyskanie dużych dotacji, które przyczyniły się do rozwoju Gminy Rzezawa.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 lipca br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, odebrał on pamiątkową statuetkę oraz dyplom. Uroczystość odbyła się z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii. - Bardzo się cieszę, że mieszkańcy docenili moją pracę i zaangażowanie w rozwój Gminy Rzezawa. Wszystkim osobom, które oddały na mnie głos, pragnę serdecznie podziękować - podkreślał Wójt Gminy Rzezawa.

Tytuł Osobowość Roku 2019 nie jest pierwszą nagrodą otrzymaną w dotychczasowej pracy na rzecz lokalnego samorządu przez Wójta Mariusza Paleja. Wyróżnienie to zdobywał on już za 2016, 2017 i 2018 rok. W 2015 i 2017 roku otrzymywał on ponadto tytuł Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski. Mariusz Palej w swoim dorobku ma także tytuł Pasjonata Sportowej Polski z 2019 roku.

Plebiscyt organizowany jest przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”, gazet wydawanych przez Polska Press - grupy wydawniczej wchodzącej w skład niemieckiego holdingu Verlagsgruppe Passau.