Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2021-07-26 23:19:55 przez Czas2012

Zamvinex w Łąkcie Górnej ma 40 lat

15 lipca 2021 r. Spółdzielnia Ogrodnicza Zamvinex w Łąkcie Górnej świętowała jubileusz 40-lecia powstania i działalności. Spółdzielnia jest renomowanym producentem mrożonych owoców i warzyw produkowanych na bazie upraw znajdujących się w rejonie. Jej połowa produkcji trafia na rynki zagraniczne. Ma swa siedzibę tuż obok dawnego dworu.

Spółdzielnia Ogrodnicza "ZAMVINEX" w Łąkcie Górnej powstała w 1981 r. na bazie istniejącego już Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw. Od 26 lat jest renomowanym producentem mrożonych owoców i warzyw produkowanych na bazie upraw znajdujących się w czystym ekologicznie rejonie południa powiatu. Ponadto w oparciu o posiadane moce przerobowe oraz komory chłodnicze świadczy usługi w zakresie mrożenia, składowania i pakowania mrożonek. Wyroby produkowane przez "ZAMVINEX" dotychczas sprzedawane były głównie na rynki zagraniczne, szczególnie do krajów Unii Europejskiej, a tylko częściowo na rynek krajowy. Obecnie eksport stanowi połowę obrotów firmy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Rozdzielu, którą odprawił były proboszcz parafii z Łąkty Górnej ks. Stanisław Szczygieł.

Po Mszy świętej, w obiektach zamrażalni Przewodniczący Rady Mieczysław Trojan rozpoczął obchody 40-lecia powstania Spółdzielni powitaniem i odczytem poniższego referatu.

Całość referatu czytaj TUTAJ