Kategoria: Gminy powiatu
Opublikowano: 2023-05-30 21:41:32 przez KacperGlod

Żegocińskie sobótki klubu seniora

Klub Seniora „Żegota” w Żegocinie zorganizował tradycyjne sobótki, które odbyły się w parku kamieni grodziskich (tzw. kamieniołomie) w Żegocinie. Na wydarzenie zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni seniorzy z ościennych gmin: z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapanowie, z Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Łapanów oraz Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kamionnej.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu z zapalonymi pochodniami, od których następnie odpalono sobótki. Wszystko to odbyło się przy dźwiękach ludowej muzyki w wykonaniu Kapeli z Rozdziela. Podczas części artystycznej odczytywano wiersze lokalnych artystów, przypominano dawne obyczaje i tradycje, był także konkurs ze znajomości przysłów ludowych, a także konkurs na przyśpiewkę. Pan Marek Szwed z Kamionnej przypomniał istotę obchodzonego święta. Po części oficjalnej rozpoczęto biesiadę – z tradycyjnym jadłem oraz tańcami.

W wydarzeniu wzięli udział Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona z małżonką, Radny Powiatowy Jerzy Błoniarz, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Gołąb wraz z Radnymi, Dyrektor CKSiT w Żegocinie Magdalena Adamska-Urban, Prezes LGD Dolina Raby Jan Marcinek oraz goście – Seniorzy.

fot. CKSiT w Żegocinie