Kategoria: Koronawirus - komentarze w sieci
Opublikowano: 2021-07-05 14:30:41 przez Czas2012

Szczepienie przeciw Covid a powikłania poszczepienne

Szczepionki warunkowe i eksperyment medyczny

W miniony weekend każdy mieszkaniec Bochni mógł skorzystać z mobilnego punktu szczepień przeciwko Covid-19, który działał na bocheńskim Rynku. Jak informuje Urząd Miasta wykorzystano wszystkie przygotowane na tę akcję dawki szczepionki Johnson&Johnson. Czy jednak szczepionki są bezpieczne? Poniżej materiał z weekendowego szczepienia na Rynku, temat samych szczepionek i powikłań poszczepiennych.

W mobilnym punkcie na Rynku w Bochni zaszczepić mógł się każdy, kto skończył 18 lat. Nie była wymagana wcześniejsza rejestracja. Według danych Urzędu Miasta z okazji tej skorzystało pięćset osób.

Punkt rozpoczął działanie w sobotę o godz. 8:00 i od początku ustawiła się przed nim spora kolejka. Pierwszego dnia akcji zaszczepiono 255 osób, pozostałe dawki wykorzystano w niedzielę. Szczepienia prowadzone były w specjalnie przystosowanym do tego celu klimatyzowanym kontenerze, wyposażonym w dwie poczekalnie, gabinet lekarski, gabinet szczepień oraz pomieszczenie magazynowe i techniczne, udostępnionym przez Małopolski Urząd Wojewódzki.

Zabezpieczenie medyczne (lekarze oraz pielęgniarki) zagwarantował bocheński SPM ZOZ. Obsługę stanowisk, na których można było wypełnić ankietę przed szczepieniem oraz uzyskać niezbędne informacje zapewnili pracownicy Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni. Namiot z wyposażeniem, w którym można było spędzić kilkanaście minut po szczepieniu, zabezpieczyli strażacy z OSP Rzezawa.

W drugim dniu akcji aktywni byli nawet dziennikarze TVP Info, którzy specjalnie przybyli na tę okazję do Bochni, by relacjonować w kilku wejściach „na żywo” przebieg wydarzenia szczepienia niespełna 500 osób na bocheńskim Rynku.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2021/Szczepienie_2.jpg

Mimo masowej propagandy nawołującej do szczepień, która jest nie mniej silna jak wcześniej serwowana wszystkim propaganda strachu, szczepienia nowo wyprodukowanymi szczepionkami nowej generacji nie są do końca bezpieczne. Przekonują o tym specjaliści lekarze lecz ich głos jest albo tłumiony i słabo nagłaśniany przez główne media albo ginie w morzu politycznej paplaniny i krzyku. A chodzi o szczepionki masowo serwowane ludziom oparte na wymuszeniu na organizmie wytworzenia tzw. białka kolczastego (Spike), które bardzo głęboko ingeruje w nasz organizm powodując odkładanie się toksyn w organach i często zakrzepicę – poszczepienną zakrzepicę immunologiczną z trombocytopenią. Poniżej fragment wypowiedzi dr Katarzyny Ratkowskiej w programie Gość Wydarzeń z 26 czerwca. Poniżej również link do rozszerzenia tematu zakrzepicy i powikłań poszczepiennych oraz link do całości programu Gość Wydarzeń.

.
Czytaj także: Szczepionki to „wielki błąd” – białko kolczaste jest niebezpieczną „toksyną”

.
Całość programu Gość Wydarzeń: TUTAJ

PW
Foto: UM Bochnia