Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-10-30 19:50:13 przez eb

Bochnianie na niemieckim festiwalu

Pierwsze owacje na stojąco były dla uczestników z Bochni. Zarówno śpiewający duet Magdalena Marciniszyn i Krzysztof Omieczyński – tegoroczni zwycięzcy Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, a także
solistka Anna Sasowska przyprawili publiczność o gęsią skórkę
– tak możemy przeczytać w niemieckiej prasie o występie laureatów „Integracji” oraz uczennicy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, którzy zaśpiewali na Festiwalu „EinKlang” w Lokschuppen Dillingen.

Piękna sala widowiskowa, która powstała w starej parowozowni wypełniła się po brzegi publicznością.

– Na takie wydarzenia się przychodzi! – mówią Polacy, którzy od lat mieszkają w kraju Saary. Cieszy ich bardzo, że pomysł festiwalu integracyjnego z Bochni został przeniesiony na grunt niemiecki.

Tym razem, po trzyletniej przerwie związanej z pandemią, organizatorzy zdecydowali, że festiwal nie będzie miał formy konkursu, ale przeglądu utalentowanych artystycznie osób zdrowych i niepełnosprawnych. Na scenie swoje uzdolnienia zaprezentowali uczestnicy z Niemiec, Luksemburga i Polski.

Delegacja z Bochni, oprócz występów na festiwalu, odwiedziła stolicę landu - Saarbrücken i spotkała się z posłami Landtagu.

Dzięki Stowarzyszeniu Partnerskiemu w Saarlouis wydarzeniem towarzyszącym EinKlang było otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika, artysty malującego swoje obrazy ustami i nogami.

Wyjazd na Festiwal „EinKlang” był możliwy dzięki dofinansowaniu Międzynarodowego Portu Lotniczego Services Sp. z. o.o. w Krakowie.