Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-09-10 00:36:11 przez Czas2012

Cantores Sancti Nicolai i The Sound of Silence - oficjalny teledysk

Bocheński chór nagrał teledysk w Kopalni Soli Bochnia

W niedzielę, 18 września o godzinie 14:00 w kinie Regis, odbyła się premiera teledysku do aranżacji utworu „The Sound of Silence” w aranżacji Szymona Markiewicza, do którego zdjęcia wykonane zostały w bocheńskiej Kopalni Soli - najstarszej kopalni soli w Polsce. Utwór wykonał bocheński Chór Męski – Cantores Sancti Nicolai.

Pomysł wykonania i nagrania teledysku do utworu rozrywkowego pojawił się w głowach chórzystów już dawno temu. Wiązał się on z chęcią pokazania, że muzyka chóralna, może być interesująca nie tylko dla koneserów muzyki klasycznej, z którą od początku Cantores Sancti Nicolai są blisko związani.

Prace nad tym projektem trwały kilka miesięcy, a jednym z ostatnich etapów było nagranie video w podziemiach najstarszej polskiej kopalni soli w Bochni. Jak mówi prezes stowarzyszenia Cantores Sancti Nicolai - Jakub Augustyn: „Gdyby nie zaufanie, jakim obdarzył nas Zarząd kopalni poprzez udostępnienie przestrzeni podziemnych, ciężko byłoby uzyskać mroczny klimat tego utworu, który od początku mieliśmy w swoich wyobrażeniach”.

Po premierze odbył się krótki koncert w wykonaniu bocheńskiego chóru.

Aranżację utworu opracował znany krakowski muzyk i kompozytor Szymon Markiewicz.

Poniżej oficjalny teledysk:

ORGANIZATORZY:
CHÓR MĘSKI CANTORES SANCTI NICOLAI / facebook.com/CantoresSanctiNicolai
KOPALNIA SOLI BOCHNIA / www.kopalnia-bochnia.pl